facebook

Dane podstawowe:

Pozostałe:

Diagnoza:

Czy dziecko chodzi samodzielnie?

Czy dziecko ma epilepsje?

Ile osób wyjeżdża?

logo strony

Mamo, Tato przeczytajcie!

Wybierając delfonoterapię dla Waszego dziecka, proszę zwróćcie uwagę na następujące aspekty:     

...
zobacz

TERMINY KOSZTY REJESTRACJA

Pierwszy turnus delfinoterpaii w roku 2016 odbędzie...
zobacz

witaj na stronie

Dzień dobry

 

mam na imię Edyta i jestem mamą, taką jak Państwo, jak Wy. Mamą...

zobacz

delfinoterapia

Delfiny wysyłają ultradźwięki.

Natura wyposażyła je w sonar ("nadajnik"), który umiejscowiony jest na końcu ich pyska i właśnie on wydziela fale ultradźwiękowe.

 

Sonarowanie

(czyli stymulowanie mózgu za pomocą ultradźwięków pochodzących naturalnie od delfina) jest NAJISTOTNIEJSZE W DELFINOTERAPII.

 

Polega na bezpośrednim dotyku główki dziecka przez delfina końcem pyska. Tak bliski kontakt pozwala osiągnąć efekt szybciej i intensywniej. Fale mózgowe przepływają w mózgu najszybciej jak to możliwe już po 10 minutach takiego dotyku. W każdym innym przypadku (czyli stymulacji z odległości) czas pobytu dziecka w wodzie powinien być  wielokrotnie dłuższy.

 

Wszystko to dzieje się z powodu ultradźwięków. To właśnie one wprowadzają mózg w stan alfa określany jako stan odprężenia, które daje mu wyjątkową chłonność. W stanie alfa następuje też synchronizacja pracy półkul mózgowych. Samodzielnie osiągamy ten stan, gdy leżymy z zamkniętymi oczami, przed zaśnięciem i rano po przebudzeniu, co już od lat wykorzystywane jest w technikach szybkiego uczenia się.

 

Reasumując.

Delfiny wydzielają ultradźwięki, które wprowadzają mózg dziecka w stan alfa, który jest stanem wyjątkowej chłonności czyli zwiększa możliwość nauki. Jeżeli więc po delfinoterapii stymulujemy (ćwiczymy) dziecko zgodnie z jego potrzebami (rehabilitacja ruchowa, intelektualna, logopedia itp.) może ono przyswoić bodźce zewnętrzne znacznie szybciej lub dokładniej.

I o to chodzi!!!!

 

Dodatkowo kontakt z delfinami prowadzi do wydzielania serotoniny i endorfiny. Te hormony są odpowiedzialne za uczucie szczęścia i jednocześnie zwiększają wydolność organizmu. Stąd te wieczne uśmiechy na twarzach osób oglądających delfiny.

 

Podkreślam, ze efekty te utrzymują się jakiś okres czasu po kontakcie z delfinem i dlatego, chcąc uzyskać trwałe ślady w poprawie stanu pacjenta, konieczne jest bezpośrednio po zakończonej terapii celowe wspomaganie, które możliwie nie powinno zakłócić stanu alfa (np. przez stres), lecz go zatrzymać i utrwalić.